Regbio Klubas „Ąžuolas“ – Kaunas

Regbio klubas

„Ąžuolas“

„Ąžuolo" komanda – tai labai skirtingos ir įvairiapusės asmenybės, kurias jungia meilė regbiui.

Regbio klubas „Ąžuolas“
Krėvės pr. 63, Kaunas
Mob.: +37068716174
El. paštas: info@rcazuolas.lt

Svetainė: rcazuolas.lt
Facebook: Regbio Klubas "Ąžuolas"

Klubo komandos

0
Vyrų komanda
0
Moterų komanda
0
Jaunimo komanda
Susitikimai

Tvarkaraštis ir rezultatai

01 Rugp prieš Plačiau

Naujausi rezultatai. Mes pateikiame įvairią informaciją apie visas lygas ir varžybas

Regbio klubas

„Ažuolas – Kaunas“

1961 metais Kaune, stebint 7000 smalsuolių, įvyko istorinės pirmosios Lietuvoje kautynės tarp laikinosios ir tikrosios sostinės rinktinių regbininkų pajėgų. Laimėjo kauniečiai 26:11.

1975 metais regbio treneris Vytautas Vasilenko Kaune subūrė jaunuolius į regbio komandą ir pradėjo garbingą kelią regbio sporte.

Jau 1976 metais komanda laimėjo Lietuvos jaunių čempionato sidabrą, pradėjo žaisti su užsienio komandomis, o būrys žaidėjų pateko į SSRS jaunių rinktinę, su kuria sėkmingai dalyvaudavo Europos čempionatuose.

1981 ir 1982 metais komanda tapo Lietuvos jaunimo čempione.

Nuo 1988 metų Lietuvoje rengiamas jaunių turnyras „Ąžuolo“ taurei laimėti, kuris tradiciškai kiekvienais metais vyksta iki šiol.

1989 metais iš sutvirtėjusių buvusių jaunių suformuota suaugusiųjų komanda „Ąžuolas“.

1992 metais regbio komanda „Ąžuolas“ pirmoji iš visų sporto šakų Lietuvoje išvyko į Europos vaikų žaidynes Prancūzijoje ir tapo jų nugalėtojais.

1993 metais komanda tapo Lietuvos regbio čempionato sidabro medalininkais.

1995 metais komanda laimėjo S. Dariaus ir S. Girėno taurę.

1996 metais „Ąžuolas“ dalyvavo Niujorko (JAV) regbio R7 komandų festivalyje, kuris yra vienas didžiausių tarptautinių regbio R7 turnyrų visose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

1997 – 2000 metais laimėjo net keturis Lietuvos lygos čempionų titulus.

2006 metais „Ąžuolas“ iškovojo Lietuvos regbio R7 čempionų titulą.

2009, 2010, 2014 metais „Ąžuolas“ Lietuvos regbio čempionate iškovojo bronzą, 2012 ir 2013 metais – sidabrą.

2015 – 2019 metais regbio klubas „Ąžuolas“ buvo pervadintas ir rungtyniavo po „Žalgiris“ vardu. Komanda išlaikė tą pačią žaidėjų sudėtį ir treniruočių bei varžybų bazę.

Nuo 2020 metų klubas vėl susigrąžino garbingą „Ąžuolo“ vardą.

2020 metais komanda tapo Baltijos regbio „Top lygos“ vicečempionais ir iškovojo sidabro medalius.

2020 metais „Ąžuolui“ buvo suteiktas Baltijos regbio „Top lygos“ „Team Excellence 2020“ titulas, o vyrų komandos vyriausiasis treneris Linas Naujalis tapo 2020 sezono metų treneriu.

Regbis sukelia jaudulį, emocinį prisirišimą ir priklausymo pasaulinei regbio šeimai jausmą.

Regbis Lietuvoje turi savo auditoriją, kuri yra labai aktyvi, lojali ir įsitraukusi. Nors iš pirmo žvilgsnio regbis atrodo išskirtinai vyriška sporto šaka, tačiau bendruomenės demografija yra labai visapusiška. Regbį žaidžia, palaiko ir myli tiek vyrai, tiek moterys, suaugusieji ir vaikai, jaunimas ir veteranai. Skaičiuojama, kad regbis Lietuvoje turi apie 10 tūkst. ištikimų sirgalių, tačiau vykstant didiesiems regbio įvykiams (čempionatams, turnyrams), regbiu besidominčių sporto aistruolių ratas išsiplečia dar labiau.

Kauno regbio klubas garbingą kelią šiame sporte pradėjo dar 1975 m. Tęsdamas ir puoselėdamas gilias lietuviškojo regbio tradicijas, klubas pasirinko „Ąžuolo“ pavadinimą bei dalyvauja Lietuvos ir kaimyninių šalių čempionatuose bei turnyruose. Šiuo metu Kauno regbio klubą atstovauja 170 skirtingų ir įvairiapusių asmenybių, kurias jungia meilė regbiui.