Geriausias 2018 metų pasaulio regbininkas – airis J. Sextonas

Airis Johnny Sextonas ir prancūzė Jessy Tremouliere pripažinti geriausi 2018 metų pasaulio regbininkais. Jie buvo apdovanoti iškilmingoje Pasaulio regbio federacijos („World Rugby“) apdovanojimų ceremonijoje Monake.

33-ejų metų J. Sextonas tapo pirmuoju airiu, tapusiu geriausiu planetos regbininku, nuo 2001 metų, kuomet tokio pripažinimo susilaukė Keithas Woodas.

„Ačiū visiems komandos nariams ir treneriams. Jeigu 10 numeris laimi tokį apdovanojimą, tai reiškia, kad prie to prisidėjo visa komanda ir trenerių kolektyvas, kuris padarė mano darbą kuo lengvesniu. Mes turime geriausius trenerius pasaulyje ir nuostabų kapitoną Rory Bestą. Taip pat noriu padėkoti savo žmonai Laurai, kuri yra su manimi nuo pat karjeros pradžios. Turime tris vaikus ir ji padaro viską, kad galėčiau pilnai atsiduoti savo darbui. Be jos pagalbos neturėčiau tokio sezono. Žiūriu į visus nominantus ir žaviuosi visai jais. Kiekvienas iš jų nusipelnė šio trofėjaus“, – kalbėjo J. Sextonas.

J. Sextonas rinkimuose aplenkė kitus nominantus – 2016 ir 2017 metų geriausią planetos žaidėją Beaudeną Barrettą iš Naujosios Zelandijos, kitą „All Blacks“ narį Riko Ioanę ir du Pietų Afrikos atstovus Fafą de Klerką ir Malcolmą Marxą.

J. Sextonas su Airijos rinktine šiemet laimėjo „Šešių nacijų“ turnyrą.

J. Tremouliere tapo pirmąja prancūze, pripažinta geriausia planetos regbininke. Prancūzijos rinktinė tapo „Šešių nacijų“ čempione.

Geriausia 2018 metų pasaulio komanda išrinkta Airijos rinktinė. Tai pirmoji Žemės šiaurės pusrutulio komanda, gavusi šį apdovanojimą nuo 2003 metų (tuomet geriausia tapo Anglija). Airija šiais metais laimėjo 11 iš 12 rungtynių. „Šešių nacijų“ turnyre airiai laimėjo visus penkis mačus ir pelnė „Grand Slam“ trofėjų.

Apdovanojimų ceremonijos momentai:

Geriausiu treneriu pripažintas Airijos rinktinę į pergales vedantis Joe Schmidtas.

Metų žeminimą atliko Brodie Retallickas iš Naujosios Zelandijos mače su Australijos ekipa.

Metų žeminimas:

Kitų svarbiausių nominacijų nugalėtojai:

Metų proveržis – Aphiwe Dyantyi (PAR), geriausias regbio-7 žaidėjas – Perry Baker (JAV), geriausia regbio-7 žaidėja – Michaela Blyde (Naujoji Zelandija), metų teisėjas – Angus Gardner (Australija).

Palikite komentarą