Staigmenos nesibaigia: Lietuvos regbininkai įveikė Rusiją ir pateko į Europos čempionato turo finalą

Lietuvos regbio septynetų rinktinė pateikė dar vieną staigmeną Maskvoje vykstančiame lemiamame Europos čempionato ture. Po ketverių metų pertraukos tarp stipriausių Europos komandų sugrįžę Lietuvos regbininkai sensacingai įveikė ketvirtfinalio ir pusfinalio barjerus bei pateko į finalą.

Lietuvos regbininkai po pergalės Europos čempionato rengėjai Grupių varžybose paskutinėje ketvirtoje vietoje likusi Lietuvos rinktinė ketvirtfinalyje nugalėjo kitos grupės nugalėtojus portugalus, o pusfinalyje susitiko su varžybų šeimininke Rusija. Nerezultatyviai vykusiame pirmame kėlinyje buvo atliktas tik vienas kamuolio žeminimas įskaitiniame plote. Kėlinio pabaigoje, kai lietuviai žaidė šešiese, be geltoną kortelę gavusio žaidėjo, Kęstutis Karbauskas prasiveržė beveik per visą aikštę ir pelnė pirmuosius taškus. Realizacijos smūgį taikliai smūgiavo Domantas Vilimavičius ir po pirmo kėlinio lietuviai buvo priekyje 7:0. Susiję straipsniai Sensacija Europos regbio čempionate: Lietuvos rinktinė pateko į turo pusfinalį (22) Lemiamą Europos čempionato turą Lietuvos regbininkai pradėjo pralaimėjimais (2) Antro kėlinio pradžioje Lietuvos regbininkai pasiuntė Rusijos rinktinę į nokdauną. Rinktinės kapitonas Tautvydas Krasauskas atliko du žeminimus, abu kartus realizacijos smūgius pelnė D. Vilimavičius ir įpusėjus antram kėliniui Lietuvos regbininkai priekyje 21:0. Pirmą žeminimą Rusijos rinktinė pelnė tik sužaidus penkias antro kėlinio minutes ir tuomet sukilo į lemiamą šturmą. Nors rungtynių pabaigoje lietuviai gynėsi šešiese, jie sugebėjo išlaikyti įgytą persvarą iki rungtynių pabaigos.

Lietuvos regbininkai

Lietuvos rinktinė nugalėjo Rusiją rezultatu 21:19 ir pirmą kartą istorijoje pateko į Europos čempionato turo finalą. Tai aukščiausias Lietuvos rinktinės pasiekimas olimpinėse regbio septynetų varžybose. „Nepaisant prasto žaidimo grupių varžybose ir padarytų daugybės klaidų, komanda nepasidavė. Mūsų žaidėjai širdyse yra profesionalai, regbininkai supranta kokias klaidas daro, kur galbūt įdėjo per mažai darbo. Vakar turėjome ilgą vakarą, kur daug dėmesio skyrėme psichologijai, daug bendravome ir išsiaiškinome kodėl žaidėme prastai. Todėl šiandien aikštėje matėsi kita komanda. Ta, kuri garsins Lietuvą ir mūsų šalies regbį dar ilgai“, – istoriniu pasiekimu džiaugėsi Lietuvos rinktinės treneris Tomas Zibolis. Lietuvos regbininkai po pergalės Europos čempionato rengėjai Sekmadienį 18.10 val. vyksiančiame finale Lietuvos rinktinės susitiks su Europos čempionų titulą jau užsitikrinusiais Ispanijos regbininkais. Pusfinalyje ispanai 19:0 sutriuškino Europos čempionės titulą praradusią Vokietijos rinktinę. Galutinė Lietuvos rinktinės vieta šių metų Europos čempionate paaiškės po finalo ir kovos dėl trečios vietos. Europos čempionato komandų rikiuotę lems susumuoti abiejų turų rezultatai. Prieš tris savaites Portugalijoje vykusiame pirmame ture, Lietuvos rinktinė užėmė 7 vietą.