Baltijos „Top“ lyga startavo rezultatyviomis rungtynėmis ir favoritų pergalėmis

Savaitgalį buvo duotas startas naujam – jau aštuntam – Baltijos regbio „Top“ lygos sezonui. Šiemet turnyre, kaip ir pernai, dalyvauja aštuonios komandos iš Lietuvos ir Latvijos.

Nors komandų skaičius liko toks pat, varžybų formatas kiek pakito. Šiame sezone komandos nėra suskirstytos į grupes. Visos komandos iki spalio mėnesio tarpusavyje sužais po vieną kartą. Vėliau keturios stipriausios komandos tęs kovą dėl apdovanojimų, o likusios – dėl 5-8 vietų. Finale bus žaidžiamos vienintelės rungtynės, kurios vyks spalio 22 dieną.

Pirmajame ture užtikrintas pergales iškovojo keturios stipriausios praėjusio sezono komandos – Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“, Kauno „Ąžuolas“, Šiaulių „Vairas“ ir Garkalnės „Livonia“ (Latvija).

„Baltrex-Šiauliai“ – Vilniaus „Geležinis vilkas“ 50:17 (19:7)

Čempionų titulą ginantys Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ regbininkai turėjo pavargti rungtyniaudami su praėjusiais metais lygoje debiutavusia Vilniaus „Geležinio vilko“ komanda.

Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo vos 12 taškų, o „Geležinis vilkas“ turėjo ne vieną gerą galimybę dar labiau priartėti. Tik antrajame kėlinyje greitesnius žaidėjus atakose išnaudoję šiauliečiai atitrūko nuo varžovų ir iškovojo pergalę.

„Žaidimas buvo nelabai geras. Darėme labai daug klaidų, bet tai galima nurašyti pirmoms rungtynėms. Pergalę lėmė momentinis geras trijų ketvirčių žaidėjų žaidimas bei jų atakos per visą aikštę“, – sakė „Baltrex-Šiaulių“ treneris Žygimantas Radžius.

Vilniaus ekipos žaidžiantysis treneris Dovydas Taujanskas nebuvo nusivylęs savo komandos pasirodymu.

„Sąlyginai esu patenkintas, buvo gerų momentų. Visgi reikės labai smarkiai patobulinti gynybą, ypač plačiose erdvėse. Visumoje viskas pavyko neblogai, ypač džiugina komandos charakteris ir kova iki paskutinių minučių. Esu realistas ir šiuo metu mums tikėtis pergalės prieš „Baltrex“ yra naivu“, – prisipažino D. Taujanskas.

Kauno „Ąžuolas“ – Šiaulių „Šiauliai“ 67:24 (41:0)

Per mažą žingsnelį nuo istorinio Baltijos „Top“ lygos aukso likę Kauno „Ąžuolo“ regbininkai šiemet yra nusiteikę ne prastesniam sezonui. Pirmajame ture kauniečiai nepaliko vilčių trenerį pakeitusiai Šiaulių „Šiaulių“ komandai.

„Ąžuolas“ nuo pat pirmųjų minučių dominavo aikštėje ir atrodė, kad rezultatas gali būti nelabai padorus. Visgi antrajame kėlinyje Lietuvos regbio-7 rinktinės trenerio Tomo Zibolio vadovaujami šiauliečiai pajuto savo žaidimą ir rezultatyviomis atakomis ėmė mažinti atsilikimą. Visgi gynyboje sunkiai susitvarkę „Šiaulių“ regbininkai leido kauniečiams išlaikyti solidų pranašumą.

„Matosi, kad augame kaip organizacija ir kaip komanda. Pastovumo dar mums trūksta. Panašiai užbaigėme ir praėjusį sezoną – su 20 min. „duobėmis“. Visgi noriu pagirti savo komandą, kad rungtynes užbaigėme labai stipriai. Norėčiau, kad tą „alkį“ turėtume jausti visas 80 min.“, – kalbėjo „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis.

Kauniečių treneris ypač džiaugėsi jaunais Kauno regbininkais, ypač 18-mečių Karoliu Liaukumi, kuris visų rungtynių metu sėkmingai organizavo atakas.

„Esame labai nusivylę pirmu kėliniu, bet kai kuriais momentais antrajame kėlinyje esame patenkinti. Po pertraukos vyrai susiėmė ir žaidėme taip, kaip ir tikėjomės. Gaila, kad pirmoje pusėje nesisekė. Matome, kad stipriai reikės padirbėti su standartais ir gynyba gale“, – teigė vienas „Šiaulių“ lyderių Irmantas Rumbauskas.

Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ – Kekavos „Miesnieki“ (Latvija) 41:15 (22:5)

Labiausiai tituluotas Lietuvos regbio klubas Šaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ sezono starte namuose pranoko svečius iš Kekavos.

Šiauliečiai, nors ir nelengvai, bet vis atrasdavo spragų varžovų gynyboje ir pirmajame kėlinyje atitrūko 22:0. Vėliau latviai sugebėjo taip pat „pralaužti“ šiauliečių gynybą ir antrojo kėlinio viduryje dar nebuvo dingusi intriga (29:15). Tik paskutinėmis minutėmis „Vairo“ regbininkai įtvirtino pergalę ir išvengė neramių akimirkų.

„Rungtynės buvo banguotos. Pradžia, kaip pirmoms rungtynėms, buvo pusėtina. Buvo žmogiškų treniruočių klaidų – nesusitvarkėme su kamuoliais, vengėme stipraus kontakto. Visgi pavyko atkarpą sužaisti aktyviau ir surinkome taškų. Tačiau tuomet, mano nuostabai, pradėjome žaisti vangiai. Svarbiausia, kad iškovojome pergalę, pelnėme „bonus“ tašką, todėl viskas gerai“, – mintimis dalinosi Šiaulių komandos treneris Gediminas Marcišauskas.

Latvijos komandos žaidėjas Emils Ceburs pabrėžė, jog latviai pirmajame kėlinyje nesusitvarkė su šiauliečiais galinėje gynybos linijoje, o tam reikia daugiau patirties šioje lygoje. Antrajame kėlinyje vaizdas jau buvo geresnis, tačiau vėliau išryškėjo ilgesnio „Vairo-Kalvio-Jupojos“ atsarginių žaidėjų suolelio pranašumas.

Garkalnės „Livonia“ (Latvija) – Vilniaus „VRA-Tomosta“ 43:23 (18:6)

Praėjusiame sezone į pusfinalį prasibrovusi Garkalnės „Livonia“ ekipa namuose įrodė pranašumą prieš ambicijų šiame sezone neslepiančią Vilniaus „VRA-Tomosta“ komandą.

Nors vilniečiai stengėsi priešintis varžovams ir momentais kietoje kovoje nenusileido varžovams, Latvijos klubas visą laiką kontroliavo padėtį aikštėje ir neleido perlaužti rungtynių eigos.

Naujasis „Livonia“ treneris AJ de Carvalho Abreu dėkojo Vilniaus ekipai už rimtą kovą.

„Mes neišvengėme keleto klaidų, todėl varžovai grįžo į rungtynes. Kitą savaitę sieksime žaisti dar geriau, – sakė „LIvonia“ strategas. – Pastebėjau, kad Lietuvoje regbio lygis labai sparčiai auga. Latvijoje jis auga, tačiau ne taip sparčiai.“

Vilniečių treneris Vidmantas Valys buvo nusivylęs rezultatu.

„Kaip galima vertinti rungtynes, kai atvyksti pergalės, o gauni į „skūrą“. Jau pirmas kėlinys parodė, kad nesugebame po pražangos išspirti kamuolį į užribį. Nežaidėme taip, kaip planavome. Per daug klaidų ir techninio broko, tiesiog nesilaikėme žaidimo braižo. Pastebėjome, kad mums pritrūko draugiškų rungtynių. Dabar jau žinosime, ties kuo reikės dirbti“, – sakė V. Valys.

Antrasis turas vyks kitą savaitgalį. Rugpjūčio 6 dieną Vilniaus „VRA-Tomosta“ namuose susitiks su „Baltrex-Šiauliais“, „Vairas-Kalvis-Jupoja“ priims „Geležinį vilką“, o „Livonia“ savo aikštėje kausis su „Ąžuolo“ regbininkais. Rugpjūčio 7 dieną turą užbaigs Latvijoje vyksianti „Miesnieki“ ir „Šiaulių“ akistata.

Foto – LXM Media

Palikite komentarą