Lietuvos regbio rinktinė Šveicarijoje sieks pergalės su atsinaujinusia sudėtimi

Šį šeštadienį Lietuvos vyrų regbio rinktinė sieks iškovoti antrąją pergalę antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyre. Lozanoje mūsiškiai 16 val. kausis su viena šio diviziono favoričių Šveicarijos komanda.

Naują ciklą Lietuvos regbininkai pradėjo sėkmingai. Šiauliuose 39:20 buvo nugalėti ukrainiečiai.

„Rungtynėse su Ukraina pamatėme, kad žaidėjų formos yra neblogos, o jų amžius gana nedidelis, todėl nusimato daug gerų metų. Pamatėme savo klaidas ir jas bandėme taisyti per šią savaitę. Tuo pačiu lengva pastebėti, kad susižaidimo dar trūksta“, – sakė Ž. Radžius.

Šio ciklo startui Lietuvos rinktinė pasiruošti turėjo vos keletą treniruočių. Ž. Radžiaus teigimu, tiek yra per mažai, ypač įsisavinant derinius standartinėse situacijose. Pasak jo, didžiausia Lietuvos rinktinės problema išlieka grumtynių žaidėjai, nes mūsų komandoje trūksta didelių ir raumeningų regbininkų.

Treneris pabrėžė, kad norint, kad grumtynių problema būtų išspręsta, reikės stengtis kuo ilgiau išlaikyti kamuolį žaidime, kad standartinių situacijų, ypač šveicarų atakų metu, būtų kuo mažiau. Optimizmo suteikia Lietuvos vėjerių pozicijos žaidėjų meistriškumas bei gera lietuvių forma, nes tik neseniai baigėsi klubinis sezonas.

Lietuvos rinktinės sudėtis, lyginanti mačą su Ukraina, bus smarkiai pakitusi. Pasak Ž. Radžiaus, pokyčių sudėtyje – daugiau negu norėjosi. Tam įtakos turėjo ir traumos, ir asmeninės priežastys.

„Kiti žaidėjai turės šansą pasirodyti ir sužaisti geras rungtynes. Turėjome dvi treniruotes pokyčiams ir patobulinimams. Stengėmės žaidėjams dar labiau paaiškinti, ko iš jų norime“, – aiškino Ž. Radžius.

Šveicarijos rinktinė šiame Europos čempionato „Trophy“ diviziono cikle taip pat laimėjo pirmąsias rungtynes. Ji išvykoje net 69:12 sutriuškino Švedijos regbininkus.

Nors šveicarai laikomi vienais iš turnyro favoritų, praėjusiais metais lietuviai pademonstravo, kad gali su jais žaisti ir net pasiekti pergalę. Taip pat išvykoje žaidę lietuviai tuomet pasiekė pergalę 28:20.

„Šveicarija yra tokia komanda, kuri gali sužaisti labai gerai arba šiaip sau. Rungtynėms su Švedija jie surinko savo žaidėjus iš įvairių šalių ir parodė tikrai gerą žaidimą. Nežinome, kokia sudėtimi jie žais šeštadienį. Jų grumtynės yra labai stabilios ir stiprios. Jie labai stipriai kovoja dėl kamuolio. Mums bus rimtas iššūkis, bet mes važiuosime kovoti ir žaisti dėl pergalės“, – pabrėžė Ž. Radžius.

Lietuvos rinktinei mače su Šveicarija atstovaus Mindaugas Grigas, Žilvinas Kungys, Laurynas Marcinkus, Arnoldas Patskočimas, Povilas Jankauskas, Tomas Mačiulis, Donatas Trumpickas, Žygimantas Radžius, Tautvydas Krasauskas, Eimantas Bagarauskas, Arnas Urbonas, Dovydas Taujanskas, Donatas Vilimavičius, Domantas Bagužis, Vytaras Bloškys, Ervidas Bakutis, Tautrimas Mažylis, Arnas Staniulis, Ernestas Skruibys, Matas Miežys, Tomas Bagdonas, Kęstutis Karbauskas ir Nedas Pocius.

Tai bus paskutinės Lietuvos regbio rinktinės rungtynės šiais metais. Ciklą mūsiškiai užbaigs kovo 25 dieną namuose vyksiančia akistata su Kroatija bei balandžio 1 dieną maču išvykoje su Švedija.

Palikite komentarą