Po žiemos pertraukos sugrįžtanti Lietuvos regbio rinktinė sieks rekordinės pozicijos „Trophy“ divizione

Lietuvos vyrų regbio rinktinė jau kovo 25 dieną grįš į kovas Europos čempionate. Antrajame pagal pajėgumą – „Trophy“ – divizione kovojantys lietuviai stos į kovą su Kroatijos regbininkais.

Balandžio 1-ąją Lietuvos regbininkų lauks akistata su Švedijos rinktine ir šiuo maču bus baigtas dar vienas Europos čempionato ciklas. Tiek su kroatais, tiek su švedais lietuviai žais Šiauliuose.

Šiuo metu lietuviai ir švedai (po 5 tšk.) turnyro lentelėje dalinasi 2-3 vietas. Dvi pergalės lietuviams garantuotu antrąją poziciją „Trophy“ divizione. Taip aukštai Lietuvos regbio rinktinė dar nėra buvusi.

Praėjusių metų lapkritį Lietuvos regbininkai namuose 39:22 nugalėjo Ukrainą ir svečiuose 6:45 pralaimėjo šveicarams.

Pavasario pradžioje Lietuvos rinktinei žaisti niekada nebūna lengva. To priežastis – oro sąlygos. Mūsų komandos treneris Gediminas Marcišauskas neslepia, jog galimybės tinkamai pasiruošti rungtynėms yra gana ribotos.

„Paprasčiausiai gamta neleidžia išeiti į aikštynus, todėl turime glaustis uždarose sporto patalpose, kas regbininkams nėra idealu. Turėjome stovyklą Marijampolėje, sportuojame, kiek leidžia galimybės. Šiai dienai oras atrodo palankesnis, todėl susirenkame į treniruotes dažniau, savaitgalį turėsime tarpusavio pasižaidimą, todėl iš esmės viskas yra tvarkoje“, – kalbėjo G. Marcišauskas.

Trenerio teigimu, Lietuvos rinktinės branduolys turėtų išlikti panašus kaip ir praėjusiais metais.

„Mačai su Kroatija bei Švedija nėra viską lemiantys, o ir patys varžovai tikrai įveikiami, todėl tai leidžia mums išbandyti jaunesnius arba mažiau patirties turinčius žaidėjus. Žinoma, tokių žaidėjų nebus daug, bet keletas perspektyvių žaidėjų tikrai turės žaidimo laiko. Bet kokiu atveju, stengsimės statyti stipriausią sudėtį, kokią turėsime rungtynių dienai. Turime senbuvius ir lyderius, kurie ir ves komandą į priekį. Dėl to tai bus smagus ir kokybiškas jaunų ir patyrusių žaidėjų „miksas“, – teigė G. Marcišauskas.

Treneris prisipažįsta, kad būsimi varžovai turės šiokį tokį pranašumą susižaidimo prasme. Švedai jau turėjo draugišką susitikimą, o ateinantį savaitgalį jie dar žais „Trophy“ diviziono rungtynes su Ukraina. Kroatijoje taip pat jau vyksta sezonas, o rinktinė turėjo draugišką susitikimą su Bulgarija. Lietuviai po praėjusio sezono ilsėjosi, o ir planuotos draugiškos rungtynės su latviais buvo atšauktos dėl oro sąlygų.

Nepaisant to, nemažai Lietuvos žaidėjų žiemą varžėsi paplūdimio regbio „Top“ lygoje, o keletas mūsų šalies komandų dalyvavo „Livonia Winter 10s“ turnyre Latvijoje.

„Paplūdimio regbis, nors ir yra mažo formato, suteikė kietą kontaktą. Nemažai žaidėjų reikiamos praktikos įgavo Latvijoje, o visas kitas darbas yra treniruotėse. Kiek per jas sugebėsime įtraukti žaidėjus į žaidybinį ritmą, tiek ir turėsime“, – teigė G. Marcišauskas.

Būsimi Lietuvos regbininkų varžovai – kroatai – yra laikomi „Trophy“ diviziono autsaideriais. Jie pirmosiose savo rungtynėse pralaimėjo Švedijos ir Ukrainos komandoms.

„Negalima nuvertinti nei vieno varžovo, bet turime pakankamai video medžiagos, žinome kaip jie žaidžia. Šiai dienai tiek kroatai, tiek švedai mums yra įveikiami. Mes tikriausiai nebūsime optimaliausios formos, bet esu įsitikinęs, Lietuvos regbininkai, nesvarbu, ar tai būtų pavasaris, ar ruduo, eis į aikštę ir mėgausis žaidimu. Esame nusiteikę tik pergalei“, – sakė treneris.

Dar vienas stimulas pergalėms pasiekti – savi sirgaliai. Šiaulių regbio stadione rinktinė lauks didelio sirgalių skaičiaus, tai jie visada yra tarsi 16-as žaidėjas aikštelėje.

„Namuose visada jaučiame, kad turime 16-ą žaidėją. Iš patirties žinau, kad žaisti prie savų sirgalių yra maloniau. Todėl galiu tik paprašyti – susirinkime, palaikykime ir net neabejoju, kad vyrai atiduos aikštelėje viską, ką turime“, – žiūrovus kvietė G. Marcišauskas.

Palikite komentarą