Net penkios Lietuvos regbio-7 rinktinės stoja į kovas Europos turnyruose

Artėjantis savaitgalis bus kaip niekad įtemptas ir aktyvus Lietuvos regbiui. Net penkios nacionalinės komandos stos į kovą svarbiuose turnyruose Europoje. Dvi iš jų – vyrų ir moterų rinktinės – pradės kovą Europos čempionate.

„Birželio 10 diena bus išties istorinė Lietuvos regbiui, nes šią dieną įvairiuose Europos turnyruose ir čempionatuose žais net penkios Lietuvos regbio-7 rinktinės. Norime pasidžiaugti savo sportininkais, kurie garbingai atstovauja savo šaliai ir garsina Lietuvos vardą Europoje“, – sakė Lietuvos regbio federacijos (LRF) generalinė sekretorė Austėja Minkevičiūtė.

Vyrų rinktinės startas – su daugkartiniais Europos čempionais

Birželio 9-11 dienomis Algarvėje (Portugalija) vyks Europos vyrų regbio-7 čempionato pirmasis turas. Tomo Zibolio treniruojamos Lietuvos rinktinės jau grupės etape lauks nemenkas iššūkis.

A grupės starte penktadienį 16.20 val. lietuviai susitiks su aštuoniskart Europos čempione Portugalijos rinktine. 20.58 val. mūsiškiai kausis su dviejų pastarųjų Europos čempionatų nugalėtoja Ispanija. Grupės etapą lietuviai baigs šeštadienį 14.58 val. rungtynėmis su Čekija.

 „Turėjome labai stiprų ir intensyvų pasirengimą – tiek Lietuvoje, tiek stovyklose užsienyje. Iš pradžių kiek nerimavau, nes pasirengime turėjome labai stiprius varžovus, bet viskas praėjo gana sklandžiai. Turime keletą mikro traumų, bet iš esmės visi esame sveiki ir gerai nusiteikę. Taisome paskutines klaidas, akcentuojame stipriąsias savybes“, – sakė Lietuvos rinktinės treneris T. Zibolis.

Lietuvos regbininkai pastaraisiais metais džiugina savo pasiekimais tarp stipriausių Europos komandų. Prieš dvejus metus lietuviai Europos elite užėmė ketvirtąją vietą, o praėjusiais metais buvo septinti. Pasak T. Zibolio, Lietuvos rinktinės sudėtis šiemet pakito nežymiai, bet praėjusiais metais debiutavę regbininkai sustiprėjo ir tapo svarbia komandos dalimi.

„Džiugino jaunimo progresas. Nuolat sudarėme galimybes pasireikšti jaunimui, sudalyvauti visame procese. Jie matė gerus pavyzdžius ir dabar jau galima jais verstis. Visgi vedantys žaidėjai lieka tie patys, labiau patyrę regbininkai. Šiemet didelį dėmesį skyrėme taktiniams elementams. Šiemet užbaigėme trejų metų taktinio išbaigimo ciklą ir kiekvienas žaidėjas žino, ką turi padaryti aikštėje. Puikiai suprantame, kad priešininkai mus vertins rimtai ir jų nebenustebinsim. Pagrindiniai principai aikštėje – kamuolio kontrolė, taškų pelnymas ir gynyba su tikslu perimti kamuolį bei priversti varžovus klysti. Noriu tvirto, lietuviško mentaliteto žaidimo. Taip ir žaisime“, – pabrėžė T. Zibolis.

Rinktinės kapitonas Dovydas Taujanskas taip pat pasidžiaugė galimybėmis prieš svarbiausias kovas įgauti vertingos patirties rungtyniaujant su pajėgiomis komandomis. Beje, turnyre Alikantėje (Ispanija) Lietuvos regbininkai sugebėjo nugalėti tiek ispanus, tiek portugalus. Tiesa, finale Ispanijos rinktinė atsirevanšavo lietuviams.

„Turnyrai padėjo pamatyti vietas, kur klystame, todėl per treniruotes galėjome į tai atkreipti dėmesį. Algarvėje Portugalijos rinktinė bus panaši į tą, su kuria žaidėme paskutiniame turnyre, o ispanai bus dar stipresni, nes Alikantėje jie žaidė ne su pagrindine sudėtimi. Čekų negalima nuvertinti, nes jie lygiai taip pat turi jauną ir veržlią komandą, kuri norės įrodyti, kad yra verti vietos elite. Mūsų tikslas yra parodyti kuo geresnį rezultatą kiekvienose rungtynėse“, – teigė D. Taujanskas.

B grupėje žais Vokietija, Italija, Sakartvelas ir Rumunija, o C grupėje – Prancūzija, Belgija, Airija ir Didžioji Britanija. Į ketvirtfinalį pateks po dvi stipriausias grupių komanda bei dvi geriausios trečiąsias vietas užimsiančios ekipos.

Antrasis Europos čempionato etapas bus surengtas liepos 7-9 dienomis Hamburge (Vokietija). Tarpe tarp Europos pirmenybių etapų – birželio 25-27 dienomis – Lietuvos regbio-7 rinktinė debiutuos Europos žaidynėse, kuriose bus kovojama ir dėl olimpinio kelialapio.

Moterų lauks išbandymai Serbijoje, jaunimo – Budapešte

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė penktadienį ir šeštadienį kovos Belgrade (Serbija) vykstančiame trečiajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Conference“.

Kristiano Tautvydo Jakubos treniruojamos lietuvės B grupėje susitiks su Šveicarijos bei Juodkalnijos komandomis.

A grupėje žais Liuksemburgas, Andora ir Malta, C grupėje – Kroatija, Slovakija bei Estija. Praėjusiais metais Lietuvos regbininkės šiame divizione buvo aštuntos.

Tuo tarpu net trys Lietuvos jaunimo rinktinės vyks į Budapeštą (Vengrija), kur vyks „Olympic Hopes“ turnyras. Su savo bendraamžiais iš įvairių Europos šalių varžysis Lietuvos U-18 vaikinų ir merginų rinktinės bei Lietuvos U-16 vaikinų komanda.

Edmundo Ščavinsko ir Audriaus Stonio treniruojama Lietuvos jaunimo vaikinų rinktinė ruošiasi liepos 15-16 dienomis Šveicarijoje vyksiančiam Europos čempionatui. Elitiniame divizione rungtyniaujantys lietuviai praėjusiais metais pasiekė aukščiausią vietą istorijoje – šeštąją.

Trečius metus iš eilės suburta Lietuvos merginų U18 rinktinė, kurią treniruoja Vytaras Bloškys. Svarbiausias šių merginų startas – liepos 22-23 dienomis Lenkijoje vyksiantis Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyras.

Tuo tarpu Lietuvos U16 vaikinų rinktinė suformuota pirmą sykį. Ją treniruoja Vytautas ir Armandas Kalinauskai. Ši rinktinė – puiki terpė geriausiems Lietuvos jauniesiems regbininkams įgauti tarptautinės praktikos bei atskleisti savo potencialą.

„Olympic Hopes“ turnyre taip pat dalyvaus Lenkijos, Čekijos ir Vengrijos komandos.

Palikite komentarą