Lietuvos regbininkai pradėjo pasirodymą Europos žaidynėse

Kelialapis į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. Toks yra pagrindinis šiandien Krokuvos miesto stadione startavusio Europos žaidynių regbio-7 turnyro pagrindinis trofėjus, dėl kurio kovoja dvylika stipriausių žemyno komandų. Tarp jų – ir Lietuvos.

Tame pačiame stadione, kur birželio 21 d. vyko trečiųjų Europos žaidynių atidarymas, vykstantį turnyrą Lietuvos rinktinė pradėjo pralaimėjimu galingai Portugalijos nacionalinei komandai – 12:38 (12:19).

Po Kęstučio Karbausko atlikto žeminimo ir tikslaus Domanto Bagužio realizacijos smūgio lietuviai pirmavo 7:0. Portugalai netruko išlyginti rezultatą, bet iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 min. Vytaras Bloškys pelnė dar 5 taškus prispaudęs kamuolį įskaitiniame plote. Tačiau po to taškus rinko tik Portugalijos regbininkai.

„Pirmas kėlinys buvo visai neblogas, nemažai laiko kontroliavome kamuolį, sukūrėme nemažai atakų. Bet šiame lygyje, kaip ir Europos čempionato pirmame etape, vos tik mes padarome klaidą, priešininkai labai greitai tuo pasinaudojo. O šiandien mes klydome per dažnai. Tiesiog reikia sumažinti klaidų skaičių, nes puolime mums neblogai einasi. Jei varžovams suteiksime mažiau progų, galėsime galvoti apie pergalę“, – teigė Lietuvos rinktinės kapitonas Dovydas Taujanskas.

Birželio pradžioje Portugalijoje vykusiame Europos čempionato elito pakopos pirmajame etape lietuviai portugalams nusileido 0:29, o galutinėje įskaitoje tarp 12 ekipų užėmė dešimtą vietą.

„Kiekvienos tokios varžybos – didžiulė patirtis. Žaidi su geriausiais, tai ir pats privalai stiebtis. Jei žaistum žemesniame lygyje, su silpnesnėmis komandomis, jos taip nepatikrintų mūsų tikro pajėgumo, kaip čia. Šiame lygyje nebūna nei vienų lengvų rungtynių. Ypač mums, naujokams. Todėl tikime, kad su kiekvienu maču tobulėjame“, – kalbėjo D.Taujanskas.

Rinktinės kapitonas džiaugėsi puikiomis sąlygomis Krokuvoje: „Viskas super. Sąlygos puikios – gyvenimas, maistas. Aikštė – aukščiausio lygio. Oras irgi puikus – galvojome, kad bus karščiau, visa laimė, kad saulė vis pasislepia. Mums belieka tik eiti į aikštę ir rodyti kuo geresnį rezultatą.“

Mūsų šalies komanda antrame mače rungėsi su planetos elitui priklausančia Didžiosios Britanijos komanda. Ji pirmose rungtynėse 45:0 sutriuškino rumunus.

„Grįšime į viešbutį, užkąsime, valandėlę pailsėsime ir rinksimės nagrinėti, kokios didžiausias klaidas darome, tarsimės, kaip jas pataisyti, užmesime šiek tiek akį į varžovų žaidimą ir tada jau grįšime į stadioną“, – grafiką tarp šios dienos rungtynių įvardijo D.Taujanskas.

Regbio tėvynės atstovai mūsų šalies ekipą įveikė 24:0 (14:0). Bet ir po šio pralaimėjimo lietuviai neprarado galimybės patekti į ketvirtfinalį.

Ar pavyks prasibrauti tarp aštuonių stipriausių Europos žaidynių komandų, paaiškės po rytojaus dvikovos su rumunais ir kitų grupių paskutinių mačų. Rumunija šiandien irgi patyrė antrą nesėkmę, 7:45 nusileidusi Portugalijai. 

Europos žaidynėse rungtyniauja 12 stipriausių žemyno ekipų, suskirstytų į tris grupes. Į atkrintamąsias varžybas, kuriose kovos aštuonios komandos, pateks po dvi pirmąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės ir dvi stipriausios trečiosios.

„Be abejo kiekvienas pralaimėjimas skaudus.  Bet tikrai atidavėme visas jėgas, padarėme viską ką galime. Porą kartų, jei būtume turėję daugiau kantrybės, paprasčiau sužaidę, būtų ir mums pavykę pelnyto taškų. Bet surizikavome, priėmėme sprendimus 50 prieš 50, jie nepasiteisimo. Tikrai darėme mažiau klaidų, nei pirmose rungtynėse, nesuteikėme tiek šansų priešininkams ir privertėme juos paprakaituoti. Tai labai aukšto lygio komanda, tad, nors ir rezultatas nemažas, mums jis pakankamai pozityvus. Aišku, norėjome geriau, bet Roma per parą nepasistatė”, – po mačo su britais kalbėjo D.Taujanskas.

A grupėje žaidžia Airija, Vokietija, Italija ir Lenkija, B grupėje – Sakartvelas, Ispanija, Belgija ir Čekija.

Lietuvos komandai lemtinga dvikova dėl patekimo į aštuonetą su Rumunija vyks 14.36 val. Lietuvos laiku.

LTOK informacija, Vytauto Dranginio nuotrauka

Palikite komentarą