Dramatiškame regbio-7 „Top“ lygos pirmajame etape – „Ąžuolo“ triumfas ir vicečempionų fiasko

Savaitgalį Kaune surengtasis pirmasis regbio-7 „Top“ lygos etapas, kuriame netrūko netikėtų rezultatų ir itin dramatiškų akimirkų.

Jau grupės etape žiūrovai galėjo išvysti žūtbūtinius mūšius dėl kuo aukštesnės pozicijos bei kelialapių į pusfinalį.

Pirmosiose A grupės rungtynėse Klaipėdos „Kuršiai“ 35:7 nepaliko vilčių Vilniaus „Geležiniam vilkui“ ir vėliau stojo į kovą su devyniskart iš eilės Lietuvos regbio-7 čempionu Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubu. Itin dramatiškose rungtynėse „Kuršiai“ buvo išsiveržę į priekį 14:10 ir turėjo kiekybinį pranašumą. Nepaisant to, paskutinės atakos metu Martynas Lianzbergas kamuolio prispaudimu pačiame įskaitinio ploto kampe išplėšė pergalę „Baltrex-Šiauliams“.

Priešingai negu klaipėdiečiams, akistatoje su „Geležiniu vilku“ šiauliečiams teko gerokai paprakaituoti. Vilniečiai antrajame kėlinyje pirmavo 21:14, bet paskutinėmis minutėmis „Baltrex-Šiauliai“ surengė dvi iš eilės atakas ir laimėjo rungtynes 28:21. Taip „Baltrex-Šiauliai“ tapo A grupės nugalėtojais, „Kuršiai“ liko antri, o „Geležinis vilkas“ – trečias.

B grupėje pajėgiais legionieriais pasistiprinęs Kauno „Ąžuolas-Šildykis“ pirmajame susitikime 26:7 pranoko „Šiaulių“ regbininkus. Vėliau kauniečiai susitiko su vicečempione Šiaulių „Kalvio-Jupojos-PRO BRO“ ekipa. Šiauliečiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmavo 12:0. Vėliau kauniečiai mėgino perimti iniciatyvą, bet „Kalvis-Jupoja-PRO BRO“ vis dar laikėsi mačo pabaigoje pirmavo 19:15. Visgi paskutinės atakos metu Lapiwa Tsomondo vienas pats įveikė visą varžovų gynybą ir išplėšė pergalę šeimininkams.

Neatsigavę po tokio smūgio, „Kalvio-Jupojos-PRO BRO“ regbininkai netrukus 14:24 pralaimėjo susitikimą dėl antros vietos grupėje „Šiauliams“ ir liko už pusfinalio borto.

Pusfinalyje „Baltrex-Šiauliai“ 24:14 palaužė kovingai žaidusius „Šiaulius“, o „Ąžuolas-Šildykis“ po dar vieno įtempto trilerio 26:19 palaužė „Kuršius“.

Intriguojančiame finale „Ąžuolas-Šildykis“ iškart išsiveržė į priekį 12:0. Nors vėliau „Baltrex-Šiauliai“ žaidimą išlygino ir porą sykių buvo sumažinę atsilikimą iki vienos atakos metu panaikinimo skirtumo, tačiau galiausiai kauniečiai pabaigoje surengė dar dvi rezultatyvias atakas ir šventė pergalę 33:14 (12:7).

„Manau, kad vyrai puikiai padirbėjo, pasiekdami šią pergalę. Stengėmės atakuoti įvairiai ir išnaudoti kiekvieną pasitaikiusią galimybę atakuojant, kas ir lėmė laimėtą etapą. Esu patenkintas šiuo pasirodymu. Galiu pasakyti, kad Lietuvos regbio-7 lygos yra tikrai labai geras ir tas mane džiugina“, – kalbėjo „Ąžuolo-Šildykis“ treneris, Zimbabvės rinktinės narys Shayne‘as Makombe.

Treneris sutinka, kad nauji legionieriai gerokai sustiprino „Ąžuolo-Šildykis“ ekipą. Jo teigimu, Kauno klubas turi būti patraukli vieta žaisti Lietuvos regbininkams, kurie ateityje galėtų pakelti sparnus ir į užsienį.

„Stiprūs legionieriai suteikia naudos ne tik mums, bet ir varžovams. Be to, turime komandoje Lietuvos rinktinės narių, o stiprūs partneriai jiems padeda tobulėti“, – pabrėžė Sh. Makombe.

„Baltrex-Šiaulių“ treneris Žygimantas Radžius buvo atviras – antra vieta jų netenkina.

„Įspūdžiai nelabai smagūs, nes tikėjomės ne to, bet yra kaip yra. Turime savaitę padirbėti iki antro turo ir ten tikimės, kad nuotaikos bus geresnės, – sakė Ž. Radžius. – Iš tikro visą dieną nežaidėme savo žaidimo ir nei vienas mačas mūsų netenkino. Galbūt priešininkai gerokai patobulėjo. Džiaugiuosi tuo, kad esame vienintelė lietuviška komanda, besikliaujantis mūsų klube užaugusiais žaidėjais. Prižadu kitą savaitgalį kitą kovą.“

Trečiąją vietą užėmė „Kuršiai“, kurie mažajame finale 38:5 sutriuškino resursų pristigusią „Šiaulių“ komandą.

Rungtynėse dėl penktos vietos „Geležinis vilkas“ 21:19 įveikė „Kalvio-Jupojos-PRO BRO“ komandą ir pastarajai paliko tiki minimalias viltis pakovoti dėl „Top“ lygos medalių.

Rezultatyviausias pirmojo etapo žaidėjas – Kęstutis Karbauskas („Kuršiai“).

Geriausiais pirmojo etapo žaidėjais išrinkti Lapiwa Tsomondo („Ažuolas-Šildykis“), Arnas Urbonas („Baltrex-Šiauliai“), Landeris Gomezas („Kuršiai“), Elmaras Šefanovskis („Šiauliai“), Denisas Aleksejevas („Geležinis vilkas“) ir Thomas Stewartas („Kalvis-Jupoja-PRO BRO“).

Stipriausia Lietuvos regbio-7 komanda paaiškės šį šeštadienį Klaipėdos centriniame stadione, kur 12 val. startuos finalinis antrasis „Top“ lygos etapas. Čempionai paaiškės susumavus abiejų etapų rezultatus.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=VXQtslOXjeE

Palikite komentarą