Ne vieną staigmeną pateikę Lietuvos regbininkai suklupo Europos čempionato turo finale

Lietuvos rinktinė tapo didžiausia šių metų Europos regbio septynetų čempionato sensacija. Po ketverių metų pertraukos tarp stipriausių Senojo žemyno regbio-7 rinktinių sugrįžę Lietuvos regbininkai galutinėje Europos čempionato rikiuotėje užėmė 4 vietą. Tai aukščiausias Lietuvos rinktinės pasiekimas, kai regbio septynetų varžybos buvo įtrauktos į olimpinių žaidynių programą.

Šiais metais dėl pandemijos Europos čempionatas buvo sutrumpintas iki dviejų turų. Birželio 5-6 d. Lisabonoje vykusiame pirmame ture Lietuvos rinktinė aštuonių komandų turnyre užėmė 7 vietą. Šį savaitgalį Maskvoje vykusiame lemiamame antrame ture lietuviai pateikė ne vieną staigmeną ir nukeliavę iki finalo iškovojo sidabro medalius. Per du pirmenybių turus 26 taškus surinkusi Lietuvos rinktinė užėmė 4 vietą ir liko per žingsnį nuo Europos čempionato medalių. Bronzos apdovanojimus su 30 taškų iškovojo Rusijos regbininkai, sidabras atiteko 34 taškus surinkusiai Vokietijai, o naujaisiais Europos čempionais tapo abu turus laimėjusi ir 40 taškų iškovojusi Ispanijos regbio-7 rinktinė. Antro turo finale Lietuvos regbininkai neprilygo Ispanijos rinktinei rezultatu 5:47. Lietuviai beveik penkias pirmo kėlinio minutes atsilaikė prieš tituluotus varžovus, tačiau likę be geltoną kortelę gavusio žaidėjo, kėlinio pabaigoje praleido du žeminimus ir ispanai išsiveržė į priekį 14:0. Po pertraukos naujieji Europos čempionai nemažino apsukų ir didino persvarą. Rungtynių pabaigoje skirtumą sušvelnino įskaitiniame plote kamuolį prispaudęs Kęstutis Karbauskas.

Lietuvos regbininkai

„Emocijos tikrai labai geros. Grupės varžybos buvo nesėkmingos, bet antrą dieną mes puikiai kovojome su stipriomis komandomis ir iškovojome puikias pergales. Tiesiog trūksta žodžių apibūdint tai, kad sugebėjome patekti į finalą. Ačiū visiems už palaikymą. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie mumis tikėjo“, – sakė Lietuvos rinktinės kapitonas Tautvydas Krasauskas. Grupių varžybose visus tris pralaimėjimus patyrę ir ketvirtoje B grupės vietoje likę Lietuvos regbininkai ketvirtfinalyje 28:22 nugalėjo pergalingai rungtyniavusią A grupės nugalėtoją Portugaliją. Pusfinalyje lietuviai pateikė dar vieną staigmeną ir 21:19 patiesė varžybų šeimininkę Rusijos rinktinę. Tomo Zibolio treniruojamos Lietuvos rinktinės garbę antrame ture gynė Žygimantas Radžius, Kęstutis Karbauskas, Matas Miežys, Tautvydas Krasauskas, Donatas Vilimavičius, Vytaras Bloškys, Domantas Bagužis, Martynas Liandzbergas, Armandas Kalinauskas, Ignas Jankaitis, Paulius Sugintas ir Arnas Prielaidas. Pirmame ture rinktinei atstovavo ir Dovydas Taujanskas bei Jonas Mikalčius.