Čilėje daugiausiai žeminimų atlikęs regbininkas K. Karbauskas: „Jutau komandos draugų palaikymą“

Praėjusį savaitgalį Lietuvos regbio-7 rinktinė pirmą sykį istorijoje išbandė jėgas prestižinės pasaulio regbio-7 serijos atrankoje – „Challenger“ turnyre. Lietuvos regbininkai jame užėmė devintąją vietą, o komandos lyderis Kęstutis Karbauskas buvo vienas ryškiausių turnyro žaidėjų.

K. Karbausko įspūdingą pasirodymą Čilėje puikiai iliustruoja statistika. Jis tapo daugiausiai – net 8 –žeminimus per tris varžybų dienas atlikusiu sportininku, aplenkęs tokių stiprių regbio šalių kaip Urugvajaus, Honkongo, Ugandos ar Sakartvelo žvaigždes.

Pagal pelnytus taškus K. Karbauskas (40 tšk.) buvo trečias. Daugiau taškų pelnė tik Ugandos lyderis Philipas Wokorachas (56 tšk.) ir kartvelas Giorgi Babunašvilis (41 tšk.).

„Labiausiai tokį pasirodymą lėmė komandos draugų sukurtos progos. Laimėjome didžiąją dalį standartinių situacijų ir dėka to, turėjome daugiau progų atakuoti“, – prisipažino K. Karbauskas.

Lietuvos regbininkai Čilėje turėjo neeilinę galimybę išbandyti savo jėgas su skirtingų žemynų komandomis. Lietuviai žaidė su Vokietijos, Ugandos, Urugvajaus, Pietų Korėjos ir Jamaikos ekipomis. Dvi pastarąsias pavyko ir nugalėti.

„Labiausiai įsiminė tai, kad turėjome progą pabūti „World Rugby“ organizuojame turnyre, pamatyti, kaip tokio lygio turnyras su tokiomis komandomis atrodo iš arti. Visos žaistos rungtynės buvo įdomios. Teko žaisti ir prieš rinktines, su kuriomis Lietuva istorijoje dar nebuvo žaidusios, todėl varžybos tikrai paliko gerą įspūdį“, – pasakojo K. Karbauskas.

Savo staigumu aikštės kraštuose pasižymintis K. Karbauskas tampa vis ryškesne figūra Lietuvos regbio-7 rinktinėje. Jis prisipažino, kad Čilėje jaudulio netrūko, bet toks sėkmingas pasirodymas suteiks dar daugiau pasitikėjimo ateičiai.

„Šis turnyras suteikė daugiau pasitikėjimo savimi. Žinoma, kai pamatai, jog tavo didžioji dalis varžovų dalyvaus pasaulio čempionate, tai jaudulys prieš rungtynes būdavo didžiulis. Be viso to, jutau komandos draugų palaikymą, kas neleido tam tikrose situacijoje suabejoti savo galimybėmis“, – kalbėjo regbininkas.

„Baltrex-Šiaulių“ komandos narys yra įsitikinęs, kad pasaulio regbio-7 „Challenger“ serijoje Lietuvos rinktinė yra pajėgi kautis ir dėl aukštesnių pozicijų.

„Manau, kad bent į „Top-8“ tokiame turnyre galime patekti, ištaisę tam tikras klaidas. Manau, kad trūksta daugiau žaidybinės praktikos, daugiau rungtynių su tokiomis rinktinėmis, kurios aiškiai parodo klaidas, detales, kurias reikėtų pataisyti norint pasiekti atitinkamą rezultatą“, – svarstė K. Karbauskas.

Tomo Zibolio treniruojai Lietuvos regbio-7 rinktinei Čilėje taip pat atstovavo Arnas Urbonas, Donatas Vilimavičius, Deividas Krečius, Domantas Bagužis, Dovydas Taujanskas, Žygimantas Radžius, Paulius Sugintas, Mantas Butkevičius, Irmantas Rumbauskas, Vytaras Bloškys ir Tautvydas Krasauskas.

Palikite komentarą