„Baltrex-Šiauliai“ galingai pradėjo Lietuvos regbio-7 čempionų titulo gynimą

Savaitgalį Jurbarke surengtame pirmajame Lietuvos regbio-7 čempionato ture nugalėjo čempiono titulą ginantis Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubas.

Devinto iš eilės titulo siekiantys „Baltrex-Šiaulių“ regbininkai laimėjo visas ketverias žaistas rungtynes.

Grupėje čempionai 24:14 nugalėjo Klaipėdos „Kuršius“ ir 45:12 nepaliko vilčių Šiaulių „Šiauliams“. Pusfinalyje „Baltrex-Šiauliai“ 24:7 pranoko Kauno „Ąžuolą-Šildykis“.

Į finalą taip pat prasibrovė vicečempionai Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ regbininkai. Jie pusfinalyje 28:0 įveikė „Šiaulius“. Grupėje „vairiečiai“ sužaidė lygiosiomis 17:17 su „Ąžuolu-Šildykis“ bei 42:7 įrodė pranašumą prieš jaunąją Šiaulių sporto gimnazijos komandą.

Pirmojo turo nugalėtojai sprendėsi intriguojančiame „Pietiniame derbyje“. Visgi šįkart intrigos daug nebuvo. Įsibėgėję „Baltrex-Šiaulių“ regbininkai jau pirmajame kėlinyje po dviejų Igno Jankaičio bei vieno Armando Kalinausko žeminimų pirmavo 19:0.

Antrojo kėlinio pradžioje Donatas Vilimavičius pelnė 7 taškus „Vairui“ ir įžiebė šiokią tokią viltį savo komandai, tačiau vėliau „Baltrex“ puolimo lyderiai surengė dar tris rezultatyvius išpuolius ir rungtynės baigėsi solidžia „Baltrex-Šiaulių“ pergale 38:7 (19:0).

„Su kiekvienomis rungtynėmis žaidėme vis geriau. Pradžia neatrodė tiek žadanti kaip baigėme pirmą turą. Finale sugebėjome iš varžovų perimti kamuolį ir sėkmingai jį kontroliuoti iki taškų, mažai klydome. Tai lėmė mūsų pranašumą“, – sakė žaidžiantysis „Baltrex-Šiaulių“ treneris Vytaras Bloškys.

Nors pergalė pirmajame ture gana užtikrinta, atsipalaiduoti negalima, nes jau po kelių dienų vyks antrasis turas, o kiekviena nesėkmė gali viską apversti aukštyn kojomis.

„Puikiai suprantame, kad nors pirmą turą užbaigėme aukšta nata, tai yra tik pusė darbo. Šeštadienį viskas spręsis iš naujo. Matėme, kad visos komandos pajėgios, todėl apie atsipalaidavimą nėra nei minties“, – pabrėžė V. Bloškys.

Trečiąją vietą Jurbarke užėmė Šiaulių „Šiauliai“. Jie mažajame finale po dramatiškos kovos 26:22 palaužė Kauno „Ąžuolo-Šildykis“ komandą.

Likus žaisti porą minučių antrajame kėlinyje, kauniečiai pirmavo 22:14. Paskutinę minutę šiauliečiai sušvelnino atsilikimą iki minimumo (21:22). Kitoje atakoje kauniečiai neatsikovojo kamuolio, o „Šiaulių“ žaidėjas Ervidas Bakutis kamuolio prispaudimu aikštės kampe išplėšė savo ekipai pergalę.

Penktoje pozicijoje liko Klaipėdos „Kuršiai“, paskutinėse rungtynėse 31:7 pranokę Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinius.

Lemiamas antrasis Lietuvos regbio-7 čempionato turas bus surengtas balandžio 29 dieną Šiauliuose.