Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė Europos čempionate sieks pagerinti pozicijas

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė išvyko į Belgradą (Serbija), kur penktadienį ir šeštadienį varžysis Europos čempionato „Conference 1“ divizione.

Lietuvos regbininkės dvejus metus iš eilės trečiajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione buvo aštuntos, todėl šiemet tikisi pagerinti šią poziciją.

Lietuvos rinktinei, kurią treniruoja Kristianas Tautvydas Jakuba, atstovaus Aurelija Tartilaitė, Gerda Andriejaitytė, Felicija Kvedaraitė, Julija Banevičiūtė, Erika Šimkonytė, Gabija Jacunskaitė, Viktorija Makovskytė, Greta Zažeckaitė, Gertrūda Statkutė, Izabelė Tautkutė, Marija Lemziakova ir Santa Ivanauskaitė.

„Pasiruošimas prasidėjo sunkiai, nes žiemos metu vangiai rinkomės, buvo nemažai naujų veidų. Į pasiruošimo pabaigą jau pavyko suburti visą branduolį, todėl darbas buvo produktyvus. Turime labai nedaug pasikeitimų nuo praėjusių metų, po truputį jau einame prie savo žaidimo braižo. Vis dar šlifuojame silpniausias vietas ir tikimės čempionatui būti pilnai pasirengę“, – sakė K. T. Jakuba.

Treneris pasidžiaugė, kad merginos tobulėja klubuose ir į rinktinę atvyksta jau gana gerai pasiruošusios. Nors Lietuvos rinktinės sudėtis išliko beveik nepakitusi, ji vėl bus viena jauniausių tarp visų komandų.

„Pernai pastebėjome, kad per daug žaidžiame po vieną, o ne komandiškai. Dėl to neišnaudojome greitų kraštų, kuriuos turime. Dažnai strigdavome viduryje. Šiemet akcentavome veržlumą, komunikaciją ir platų žaidimą“, – teigė K. T. Jakuba.

Turnyrą lietuvės pradės B grupėje. Penktadienį 13.52 val. laukia akistata su Juodkalnija, o 16.22 val. – su Šveicarija.

„Nesinori nieko žadėti. Norisi, kad visi palaikytų mūsų merginas. Važiuosime skinti pergales, o kaip seksis, pamatysime. Bet kokiu atveju, norėtume patekti į ketvertuką“, – pabrėžė treneris.

A grupėje rungtyniaus Liuksemburgas, Andora ir Malta, C grupėje – Kroatija, Slovakija bei Estija. Grupių nugalėtojos bei geriausia antrąją vietą užimsianti komanda pateks į pusfinalį.

Palikite komentarą