Lietuvos moterų regbio-7 čempionato starte „Geležinis vilkas“ nepaliko vilčių čempionėms

Sekmadienį Vilniuje surengtas pirmasis Lietuvos moterų regbio-7 čempionato etapas. Jame triumfavo praėjusių metų vicečempionė Vilniaus „Geležinio vilko“ komanda, nepalikusi varžovėms net minčių apie kitokią turnyro baigtį.

Šiame turnyre nutrūko ir įspūdinga Šiaulių „Vairo“ komandos pergalių serija. Dvejus metus iš eilės šalies čempionėmis tapusios „Vairo“ regbininkės pernai taip ir nebuvo patyrusios nei vienos nesėkmės. Vilniuje jos turėjo pripažinti „Geležinio vilko“ ekipos pranašumą ir tenkintis antrąja vieta.

„Geležinio vilko“ ekipa pirmą kartą į pirmenybes delegavo ir antrąją savo komandą, kuri liko paskutinė, ketvirta. Trečiąją poziciją užėmė Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ moterų ekipa.

Turas Vilniuje prasidėjo įtikinamomis favoričių pergalėmis – nusipelniusio trenerio Sigito Kukulskio treniruojamas „Vairas“ 40:5 nugalėjo Vilniaus „Geležinio vilko-2” ekipą, o Lietuvos moterų rinktinės trenerio Kristiano Tautvydo Jakubos vadovaujama „Geležinio vilko“ pagrindinė komanda 29:0 įveikė „Baltrex-Šiaulius“.

Vėliau vaizdas išliko panašus – „Geležinis vilkas“ savo dubleres sutriuškino 39:0, o Šiaulių derbyje „vairietės“ nugalėjo 45:0.

Tiek pirmos, tiek trečios vietos laimėtojos sprendėsi lemiamose rungtynės, tačiau ir jos pašykštėjo intrigos. „Baltrex-Šiaulių“ regbininkės 29:5 įrodė pranašumą prieš „Geležinio vilko-2” komandą.

Tuo tarpu intriguojančiame lyderių mūšyje sostinės „Geležinio vilko“ merginos nuo pat susitikimo pradžios pademonstravo didesnį norą ir išnaudojo kone kiekvieną „Vairo“ klubo žaidėjų klaidą. Įsibėgėjusios vilnietės 27:0 nugalėjo „Vairą“ ir tapo pirmojo etapo nugalėtojomis.

„Rezultatas kalba už save. Merginos sužaidė tvarkingai. Žinoma, buvo klaidų, kurias turėsime taisyti, bet kol kas rezultatas yra puikus. Pirmą kartą nugalėjome „Vairą“ ir dar pas save namuose, todėl labai džiaugiuosi. – sakė „Geležinio vilko“ treneris K. T. Jakuba. – Mūsų didžiausias pranašumas šįkart buvo grumtynėse. Vietoj greito įžaidimo rinkdavomės grumtynes, sutraukdavome pavojingas žaidėjas ir taip galėjome žaisti lengviau. Neabejoju, kad „Vairas“ pasidarys savo išvadas ir kituose etapuose kibs į kovą dėl pirmos vietos. Mes tam ruošimės ir stengsimės išlaikyti lyderių poziciją.“

K. T. Jakubas pridūrė, kad antros komandos atsiradimas parodo stiprėjančią ir augančią „Geležinio vilko“ regbio bendruomenę. Jis neslepia, kad nenustebtų jei ateityje atsirastų ir trečia komanda.

Geriausiomis pirmo turo žaidėjomis išrinktos Anna Aleksone („Vairas“), Erika Šimkonytė („Geležinis vilkas“), Gabija Jacunskaitė („Baltrex-Šiauliai“) ir Elena Krivickaitė („Geležinis vilkas-2“). Geriausia jaunąja žaidėja tapo Charlotte Schrijer („Geležinis vilkas“).

Antrasis Lietuvos moterų regbio-7 čempionato etapas numatomas gegužės 4 dieną Šiauliuose, o trečiasis – gegužės 18 dieną Vilniuje. Galutinėje įskaitoje bus skaičiuojami dviejų geriausių etapų rezultatai. Pirmenybėms užsiregistravusi yra ir pirmajame etape nežaidusi Kauno „Ąžuolo“ ekipa.

Palikite komentarą