Nutrūko šiauliečių viešpatavimas Lietuvos regbyje – čempionu tapo „Ąžuolas“, vicečempionais – „Kuršiai“

Po šeštadienį Klaipėdoje finišavusio antrojo Lietuvos regbio-7 pirmenybių (Regbio-7 „Top“ lyga) etapo paaiškėjo naujieji Lietuvos čempionai. Po 18 metų pertraukos stipriausios šalies vardą iškovojo Kauno „Ąžuolo-Šildykis“ komanda.

Istorinius sidabro medalius iškovojo Klaipėdos „Kuršiai“, o devynis paskutinius čempionatus laimėję Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ regbininkai turėjo tenkintis bronzos apdovanojimais.

Prieš savaitę vykusiame pirmajame regbio-7 „Top“ lygos etape nugalėjo „Ąžuolas-Šildykis“, antrąją vietą užėmė „Baltrex-Šiauliai“, trečiąją – Klaipėdos „Kuršiai“. Būtent šios komandos antrajame etape pretendavo į čempionų taurę.

Pajėgiais dviem legionieriais iš Zimbabvės ir Ugandos šiam čempionatui pasistiprinę kauniečiai Klaipėdoje tapo A grupės nugalėtojais, 45:0 sutriuškinę „Šiaulius“ bei nelengvai 21:17 įveikę Vilniaus „Geležinį vilką“. Antrąjį kelialapį į pusfinalį pelnė „Šiaiuliai“, kurie 26:14 pranoko vilniečius.

Intriguojančioje B grupės lyderių akistatoje „Kuršiai“ 17:14 palaužė „Baltrex-Šiaulius“. Abi šios komandos dar įveikė praėjusių metų vicečempionę Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos-PRO BRO“ ekipą, palikdama pastarąja už pusfinalio borto.

Taigi, pirmajame pusfinalyje į kovą stojo pirmojo etapo finalininkai – „Ąžuolas-Šildykis“ ir „Baltrex-Šiauliai“. Kauniečiams pergalė iškart reikštų užsitikrintus čempionų vardus.

Kaip ir tikėtasi, rungtynės prasidėjo kietai ir atkakliai. Galiausiai 6-ą minutę Kauno klubą į priekį išvedė Tapiwa Tsomondo, o realizaciją tiksliai įspyrė Philipas Wokorachas. Antrojo kėlinio pradžioje Ph. Wokorachas pats atliko žeminimą (12:0).

Visgi „Baltrex-Šiauliai“ nepasidavė ir kėlinio viduryje Donatas Trumpickas rezultatyvia ataka sušvelnino atsilikimą (5:12). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, kovingai rungtyniavę „Baltrex-Šiauliai“ perėmė kamuolį ir Arnas Prielaidas jį prispaudė varžovų įskaitiniame plote. Matas Miežys atliko tikslų realizacijos smūgį ir rezultatas tapo lygus.

Rungtynių baigtis sprendėsi pratęsime, kuriama žaidžiama iki pirmųjų taškų. Po „Baltrex-Šiaulių“ pražangos, „Ąžuolas-Šildykis“ nusprendė rizikuoti su gana tolimu baudos smūgiu, tačiau šis sprendimas pasiteisino. Ph. Wokoracho spyris buvo tikslus ir „Ąžuolas-Šildykis“ pelnė kelialapį į finalą bei užsitikrino Lietuvos čempionų vardą.

„Pirmiausiai noriu padėkoti visiems žaidėjams, kurie rungtyniavo, taip pat visam štabui ir personalui, prezidentui Valdui bei visiems žmonėms, dirbantiems klube. Šis trofėjus yra labai malonus ir jis vainikuoja visą mūsų bendrą darbą“, – džiaugėsi „Ąžuolo-Šildykis“ treneris iš Zimbabvės Shayne‘as Makombe.

Treneris pridūrė, kad didelis darbas buvo įdėtas ugdant žaidėjų charakterį bei mentalitetą. Stiprus charakteris leido nepalūžti kai „Baltrex-Šiauliai“ mėgino atsitiesti. „Tam ruošėme žaidėjus, nes nusiteikimas yra labai svarbus. Žinojome, kad turime žaidėjus, kurie gali laimėti visas rungtynes“, – pabrėžė Sh. Makombe.

Treneris atskleidė, kad šis čempionatas yra tik viso „Ąžuolo-Šildykis“ proceso pradžia.

„Mes jau ruošiamės ateičiai. Klaipėdoje jau galėjome matyti penkis jaunus regbininkus, kurie bus svarbi mūsų dėlionės dalis ateityje. Dar turime daug taisyklių, kurias norime įdiegti komandoje. Dar turime žaidėjų, kurie atsilieka treniruočių procese, todėl reikės įdėti daug darbo, kad čempionais būtume ilgesnį laiko tarpą“, – teigė Sh. Makombe.

Kitame pusfinalyje „Kuršiai“ 34:5 nepaliko vilčių „Šiauliams“ ir išsaugojo šansus pakovoti dėl sidabro medalių. Tam reikėjo laimėti finalą Klaipėdoje.

Tą „Kuršiams“ padaryti pavyko – klaipėdiečiai namuose nudžiugino savo sirgalius ir tapo antrojo regbio-7 „Top“ lygos etapo nugalėtojais. Finale „Kuršiai“ 28:15 (7:0) nugalėjo „Ąžuolą-Šildykis“, kuris savo svarbiausią darbą jau buvo padaręs pusfinalyje, todėl neturėjo dėl ko liūdėti.

Pats finalas klostėsi gana atkakliai. „Kuršiai“ iškart išsiveržė į priekį 7:0, o antrojo kėlinio pradžioje padidino atotrūkį iki 14 taškų (14:0). Visgi tuomet kauniečiai sugebėjo atsakyti 10 taškų iš eilės ir grąžinti intrigą. Ta intriga greitai pasibaigė, po dar keleto sėkmingų „Kuršių“ išpuolių, kurie lėmė istorinę dieną klaipėdiečiams.

„Pasidalinome su Kaunu – mes etapo čempionai, o jie bendros įskaitos. Žinoma, tai juoko forma. Visgi jaučiamės kaip čempionai, nes mūsų atsikuriančiam klubui tai yra labai didelis žingsnis. Neslėpsiu – džiaugiamės antra vieta, nes visada sakėme, kad tikslas yra medalis, o apie sidabrą nelabai drįsome svajoti. Pirmajame etape daugeliui žaidėjų reikėjo susipažinti su regbyje-7 esančiu intensyvumu, o antrajame jau buvome apsišlifavę ir rezultatas parodė savo. Labai didžiuojuosi savo komanda“, – kalbėjo žaidžiantysis „Kuršių“ treneris Jonas Mikalčius.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos „Baltrex-Šiauliai“ 24:12 įveikė „Šiaulius“. Analogiškai šios komandos išsirikiavo ir galutinėje įskaitoje.

Penktąją vietą užėmė Vilniaus „Geležinis vilkas“, paskutinėse rungtynėse 33:5 nugalėjęs Šiaulių „Vairą-Kalvį-Jupoją-PRO BRO“. Taip pat šios komandos pasirodymą baigė ir pirmajame etape.

Geriausiu čempionato žaidėju išrinktas Philipas Wokorachas. Į simbolinę rinktinę taip pat išrinkti Paulius Sugintas („Ąžuolas-Šildykis“), Kęstutis Karbauskas („Kuršiai“), Arnas Prielaidas („Baltrex-Šiauliai“), Gytis Balčiūnas („Šiauliai“), Alanas Aleksanianas („Geležinis vilkas“) bei Tomas Šimaitis („Vairas-Kalvis-Jupoja-PRO BRO“). Rezultatyviausias žaidėjas – K. Karbauskas.

Palikite komentarą