Lietuvos regbininkėms iki Europos jaunimo čempionato „Trophy“ diviziono medalių pritrūko žingsnio

Lenkijoje surengtame Europos jaunimo (iki 18 metų) merginų regbio-7 čempionato „Trophy“ diviziono turnyre Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją vietą.

Tai – geriausias rezultatas Lietuvos istorijoje. Jaunimo rinktinė Lietuvoje buvo suburta trečią sykį, o pernai analogiškame turnyre mūsiškės buvo šeštos.

Lenkijoje komandų laukė itin didelis krūvis. Pirmąją varžybų dieną lietuvės turėjo sužaisti net keturis mačus, o antrąją – dar du.

Čempionatą Vytaro Bloškio treniruojamos Lietuvos regbininkės pradėjo užtikrintai 24:7 nugalėdamos Vengrijos komandą.

Video (nuo 27.00): https://www.youtube.com/watch?v=zITBpPnhotY

Vėliau laukė akistata su panašaus pajėgumo Turkijos komanda. Po atkaklios kovos pergalę 17:10 šventė turkės.

Pirmąją dieną lietuvės užbaigė rungtynėmis su turnyro favoritėmis. Pateikti staigmenos lietuvėms nepavyko – 5:32 pralaimėtai Portugalijai ir 12:33 – Velsui,

Nepaisant nuovargio, Europos čempionato finišas lietuvėms buvo tiesiog puikus. Lietuvos regbininkės 34:7 sutriuškino Rumunijos rinktinę, o paskutinėse ir labai emocingose rungtynėse 17:5 buvo nugalėtos švedės. Šios dvi pergalės leido lietuvėms pakilti iki ketvirtosios pozicijos.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=jmwz7AwVB_w

„Užimtą vietą vertinu teigiamai, nes pakilome per dvi vietas aukščiau nei pernai. Pirmą kartą turėjome tokį formatą, kai reikėjo žaisti 4 rungtynes pirmą dieną. Tas tikrai jautėsi antrą dieną. Nors buvo labai sudėtinga, bet džiugu, kad sugebėjome laimėti dvejas paskutines rungtynes ir užsitikrinti vietą ketverte“, – sakė treneris V. Bloškys.

Jis prisipažino, kad iki medalių pritrūko sėkmės. Jeigu pergalės prieš Velsą ar Portugaliją prilygtų sensacijai, tai mače su Turkija lietuvės sužaidė prasčiausias rungtynes. Būtent turkės ir finišavo trečioje pozicijoje.

„Rungtynėse su Turkija visiškai nesusitvarkėme su psichologija ir pridarėme sau nebūdingų klaidų. Tiesiog atidavinėjome kamuolį varžovėms ir dėl to pritrūkome vienos sėkmingos atakos. Merginoms dar trūksta žaidybinės praktikos tokiame lygyje. Į Europos čempionatą reikia atvyki jau padarius daug klaidų pasiruošimo turnyruose, kad svarbiausiose kovose būtų galima žaisti jau išgyvenus šiuos dalykus. Jeigu pavyktų tai įgyvendinti kitais metais, neabejoju, kad medaliai bus“, – pabrėžė V. Bloškys.

Lietuvos rinktinei atstovavo Gerda Andriejaitytė, Gabija Šimaitytė, Gabija Jacunskaitė, Patricija Jevtušenkaitė, Egidija Blankaitė, Santa Ivanauskaitė, Aistė Čepkauskaitė, Rusnė Barzinskytė, Emilija Banytė, Rusnė Katkevičiūtė, Austėja Jazdauskaitė, Charlotte Schrijer.

„Trophy“ divizione triumfavo Velso rinktinė, o sidabras atiteko Portugalijos regbininkėms. Šios dvi ekipos iškovojo kelialapius į aukščiausią divizioną. Už lietuvių išsirikiavo Švedija, Vengrija bei Rumunija.

Palikite komentarą