Dramatiškai finišavusioje paplūdimio regbio „Top“ lygoje pirmą sykį triumfavo „Kuršiai“

Klaipėdos „GO arenoje“ paaiškėjo naujieji paplūdimio regbio „Top“ lygos čempionai. Jais pirmą kartą tapo Klaipėdos „Kuršiai“, dramatiškai aplenkę visas labiausiai tituluotas Lietuvos regbio komandas.

Čempiono titulą gynęs Šiaulių „Vairo-Pro Bro“ laimėjo ten pat Klaipėdoje prieš dvi savaites vykusį pirmąjį etapą ir turėjo tvirčiausias galimybes apginti titulą. Visgi antrasis etapas šiai ekipai nesusiklostė. Daugiausiai jaunais žaidėjais besivertę šiauliečiai A grupėje 3:4 pralaimėjo Kauno „Ąžuolui“, 3:6 nusileido „Baltrex-Šiauliam“ ir liko už pusfinalio borto.

Vėliau „Vairas-Pro Bro“ akistatoje dėl penktosios vietos 8:3 įveikė Vilniaus „VRA-Tomosta“ ekipą, tačiau to neužteko apginti titulą. Susumavus abiejų etapų rezultatus, „Vairui-Pro Bro“ atiteko sidabro medaliai.

Šia situacija nuostabiai pasinaudojo ir pirmą sykį į viršų uždarų patalpų paplūdimio regbio čempionų titulą kėlė Klaipėdos „Kuršių“ regbininkai. Jie pirmajame etape buvo treti, o antrajame pademonstravo visas savo galimybes ir tapo nugalėtojais.

B grupėje klaipėdiečiai 6:5 pranoko „VRA-Tomostą“ ir 6:4 įveikė Vilniaus „Geležinį vilką“. Pusfinalyje „Kuršiai“ po įtemptos kovos 5:4 palaužė Kauno „Ąžuolą“, o finale po dar vienos dramos 3:2 nugalėjo „Baltrex-Šiaulius“.

„Čempionų titulas reiškia viso sunkaus darbo įvertinimą. Vadinasi, kad judame gera linkme. Skyrėme šiam turnyrui rimtą dėmesį, analizavome rungtynes, savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Po pirmojo etapo labai akcentavome kamuolio kontrolę ir discipliną. Finale buvo didžiausia įtampa ir turėjome atiduoti visą save. Galiausiai laiptelis po laiptelio per trejus metus pasiekėme savo tikslą“, – džiaugė žaidžiantysis „Kuršių“ treneris Jonas Mikalčius.

J. Mikalčius prisipažino, kad paplūdimio regbyje visos komandos yra panašaus pajėgumo, todėl tiek pirmajame, tiek antrajame etapuose dauguma mačų baigėsi vieno arba dviejų taškų skirtumu.

„Paplūdimio regbyje taip būna nuolat, todėl visada turime žaisti labai disciplinuotai. Jeigu gauni geltoną kortelę, tai iškart viskas komplikuojasi. Galima sakyti, kad kiekvienos rungtynės čia yra kaip finalas. Turime matematikos mokytoją komandą, todėl šiek skaičiavome situaciją, bet mums svarbiausia buvo laimėti etapą čia Klaipėdoje, prie savo žiūrovų. Daug smagiau tapti čempionu laimėjus turnyrą, o ne, pavyzdžiui, pralaimėjus finalą“, – aiškino J. Mikalčius.

Pusfinalyje 3:2 „Geležinį vilką“ pranokę „Baltrex-Šiauliai“ pirmajame etape buvo vos penkti, todėl sidabro medaliai antrajame etape leido pakilti tik iki ketvirtos pozicijos.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Kauno „Ąžuolas“ 7:5 pranoko Vilniaus „Geležinį vilką“, tačiau po turnyro emocijos buvo atvirkštinės – vilniečiai iškovojo „Top“ lygos bronzos medalius, o „Ąžuolas“ bendroje įskaitoje liko penktas.

Geriausiu viso turnyro žaidėju pripažintas „Kuršių“ narys Robertas Petrošius.

Geriausiais antro etapo žaidėjais pripažinti Guntars Briljonoks („Kuršiai“), Deividas Vorašilka („Baltrex-Šiauliai“), Kęstutis Riškus („Vairas-Pro Bro“), Ignas Keraminas („Geležinis vilkas“), Vasaris Leonas Sirutas („VRA-Tomosta“) ir Eimantas Bagarauskas („Ąžuolas“).

Palikite komentarą