Lietuvos vyrų ir jaunimo regbio-7 rinktinės pasiruošimą Europos pirmenybėms pratęsė Vokietijoje

Dvi Lietuvos regbio-7 rinktinės – vyrų ir vaikinų (iki 18 metų) savaitgalį viešėjo Vokietijoje, kur surengė bendrą stovyklą su vokiečių nacionalinėmis komandomis. Šios abi Lietuvos rinktinės ruošiasi Europos čempionatams, kur mūsiškių laukia kovos elitiniuose divizionuose.

Specialisto iš Pietų Afrikos (PAR) Paulo Delporto treniruojama Lietuvos vyrų rinktinė „Championship“ diviziono turnyrą pradės birželio 7-9 dienomis Makarskoje (Kroatija), o antrasis etapas bus surengtas birželio 28-30 dienomis Hamburge (Vokietija).

Vyrų rinktinė per dvi dienas surengė šešias treniruočių bei draugiškų rungtynių sesijas su Vokietijos regbininkais.

„Pirmoje sesijoje buvo žaidžiama pagal kontroliuojamos scenarijus, kai tiek varžovai atakuodavo iš įvairių situacijų, tiek mes. Antrą sesiją sudarė pilnos įprasto regbio-7 rungtynės, o trečią – vėl scenarijai. Pirmoje sesijoje vokiečiai turėjo šiokį tokį pranašumą, bet varžėmės tikrai neblogai. Draugiškas rungtynes mes sužaidėme tikrai gerai ir jas laimėjome, o trečioje sesijoje varžovai mus stipriai spaudė, dar pakilo smarkus vėjas ir mes praradome turėtą psichologinį pranašumą bei pralaimėjome“, – pasakojo Lietuvos rinktinės kapitonas Dovydas Taujanskas.

Antrą dieną buvo nuspręsta iš trijų sesijų padaryti dvi, bet ilgesnes. D. Taujanskas prisipažino, kad antrą dieną išryškėjo Vokietijos rinktinės pranašumas.

„Tai yra elitinė komanda, kuri nuolat treniruojasi kartu, dalyvauja Pasaulio regbio-7 serijos „Challenge“ turnyruose. Tuo tarpu mes į stovyklas pradėjome rinktis vasario mėnesį, bet vėliau mėnesiui išsiskyrėme dėl Lietuvos regbio-15 rinktinės mačų, ir dabar tik grįžtame į savo pasiruošimo ritmą. Dėl to Vokietijoje jautėsi, kad priešininkai daugelyje momentų viską yra apsišlifavę, o mums pritrūkdavo įvairių detalių. Tai kainuodavo varžovų pelnytus arba mūsų nepelnytus taškus“, – mintimis dalinosi D. Taujanskas.

Nepaisant to, šis savaitgalis Lietuvos regbininkams buvo labai naudingas.

„Pamatėme momentus, kur beveik viską išpildome, ir tokius, kur daug ką reikės tobulinti, kad būtume efektyvesni tiek gynyboje, tiek puolime. Turime daug medžiagos, analizuosime rungtynes ir artimiausiose treniruotėse stengsimės taisyti pamatytas klaidas“, – kalbėjo D. Taujanskas.

Kapitono teigimu, klaidų skaičių tikimasi sumažinti jau iki gegužės gale Benidorme (Ispanija) vyksiančio draugiško regbio-7 turnyro.

„Savo tikslus turime ir ne visus juos galėjome išpildyti Vokietijoje. Reziumuojant, galiu pasakyti, kad stovykla pradėjo tikrai puikiai. Turime kažkiek traumelių, bet jos yra natūralios po ilgos pertraukos nežaidus. Grįžome namo su pozityviomis nuotaikomis ir turime pakankamai laiko dar geriau pasiruošti Europos čempionatui“, – pabrėžė D. Taujanskas.

Ruošiasi ir jaunimas

Naudinga išvyka džiaugėsi ir Lietuvos U18 regbio-7 rinktinė, treniruojama Justino Vasiliausko ir Audriaus Stonio. Europos U18 vaikinų pirmenybės vyks liepos 6-7 dienomis Strasbūre (Prancūzija).

Principas žaidžiant su Vokietijos bendraamžiais buvo panašus – komandos abi dienas sužaidė po trejas rungtynes, kurios buvo padalintos pagal tam tikrus scenarijus. Treneris J. Vasiliauskas labiausiai džiaugėsi visų 14 rinktinės kandidatų individualiomis pastangomis.

„Pirmas rungtynes sužaidėme gana apylygiai, o antrosiose jau mūsų komandoje buvo šioks toks emocinis nuosmukis, nesusitvarkėme su galvomis ir todėl pralaimėjome. Trečias jau gana lengvai laimėjome, – kalbėjo J. Vasiliauskas. – Maloniai nustebino visų žaidėjų asmeniniai sugebėjimai. Trūksta dar komandinio ryšio, todėl tai labiausiai akcentavome po pirmos dienos. Suprantame, kad mūsų stiprioji pusė yra atviras žaidimas, todėl turime daugiau dėmesio skirti žaidimui iš standartinių padėčių.“

Antrąją stovyklos dieną jau buvo didesnis dėmesys skiriamas komandiniams veiksmams stiprinti. Taip pat po stovyklos buvo paskirti Lietuvos jaunimo rinktinės kapitonai. Kapitono pareigas eis Ignas Keraminas, o vicekapitonų – Robertas Petrošius ir Arminas Blanka.

„Antra diena priminė amerikietiškus kalnelius. Pirmų rungtynių pirmą kėlinį laimėjome 19:0, o antrąjį, pakeitus visus startinės sudėties žaidėjus, pralaimėjome 0:25. Vėliau apsikeitėme po pergalę, todėl situacija analogiška pirmajai dienai. Didžiausias skirtumas nuo pirmos dienos buvo tas, kad antrą dieną gerokai daugiau praradome kamuolių standartinėse situacijose. Pagerinome žaidimą ant žemės, t.y. saugodami kamuolį“, – pasakojo J. Vasiliauskas.

Treneris džiaugėsi praėjusia stovykla ir artimiausiu metu toliau sieks gerinti komandinį ryšį. Pasak jo, rungtynės su vokiečiais parodė, kad Lietuvos jaunimas gali kovoti su visais, tereikia toliau kryptingai dirbti bei ruoštis čempionatui.

Tuo tarpu jau šį šeštadienį, balandžio 27 dieną, Kaune startuoja Lietuvos regbio-7 „Top“ lyga, kur bus surengtas pirmasis etapas.

Palikite komentarą