Aktyvi Lietuvos regbio teisėjo V. Girdvainio savaitė – „Rugby Europe“ simpoziumas ir rungtynės Norvegijoje

Ne kartą geriausiu Lietuvos regbio teisėju išrinktas Vaidotas Girdvainis gegužės mėnesį turėjo aktyvų laiką užsienyje. Jis dalyvavo Europos regbio federacijos („Rugby Europe“) teisėjų simpoziume Amsterdame, o po kelių dienų teisėjavo Europos regbio čempionato rungtynėms tarp Norvegijos ir Suomijos rinktinių.

Europos čempionato „Conference“ diviziono rungtynes Norvegijoje 57:7 laimėjo suomiai. V. Girdvainiui tai buvo ketvirtosios teisėjautos tarptautinės regbio-15 rungtynės.

„Tikėjausi pakvietimo teisėjauti, bet nežinojau, kurioms rungtynėms. Pernai teisėjavau rungtynėse Juodkalnijoje tarp vietos ir Turkijos rinktinių, todėl kažkokio paskyrimo tikėjausi ir šiemet. Kadangi dėl amžiaus mano tarptautinio teisėjavimo karjera eina į pabaigą, tikėjausi to paties „Conference“ diviziono rungtynių, tik šįkart jos buvo iš Šiaurės grupės“, – pasakojo V. Girdvainis.

Lietuvos regbio rinktinė rungtyniauja aukštesniame „Trophy“ divizione. Teisėjas iš Lietuvos prisipažįsta, kad Norvegijoje rungtynės buvo gerokai žemesnio lygio nei tas, kurį turime savo šalyje.

„Kiek teko teisėjauti Europoje per pastaruosius ketverius metus, galiu pasakyti, kad tiek mūsų rinktinė, tiek „Top“ lyga, tiek mūsų požiūris į šias varžybas skiriasi milžiniškai. Norvegijoje rinktinės žaidė stadione, už kurio yra tvora ir kanalas, o iš kitos pusės – važiuojama gatvė. Daugelis mūsų ir kiek žemesnio lygio Europos šalių gali pavydėti tokių sąlygų, kurias turime Lietuvoje. Galime tuo tik girtis“, – pastebi V. Girdvainis.

Ne mažiau prasmingas buvo ir „Rugby Europe“ simpoziumas Amsterdame. Jame dalyvavo ir pats Philas Daviesas – „World Rugby“ regbio direktorius. Paskaitas skaitė ir „World Rugby“ teisyklių koordinatorius Keithas Lewisas bei „Rugby Europe“ specialistai.

„Simpoziumas buvo įdomus ir naudingas. Dalyvavo daugiau nei 20 šalių teisėjai, tarp kurių ir žmonės iš regbio valstybių – Airijos, Anglijos, Sakartvelo. Čia nebuvo kalbama apie pačias taisykles – didžiausias dėmesys buvo skiriamas teisėjų problematikai, pasaulio čempionatui, teisėjų puolimą. Buvo pateikta daug žiniasklaidos pavyzdžių, statistikos. Kalba vyko apie teisėjų vystymosi programą, teisėjo aplinką bei požiūrį, kurį turi „World Rugby“. Buvo parodyta, koks yra teisėjo kelias nuo regioninio iki aukščiausio lygio“, – aiškino V. Girdvainis.

Ph. Daviesas papasakojo, kokia turi būti sinergija tarp regbio personalo, trenerių ir teisėjų, siekiant sukurti aplinką, leidžiančią tobulėti visoms pusėms. K. Lewisas pasidalino „World Rugby“ taikomais principais, kuriančiais teigiamą požiūrį į teisėjų darbą bei pačių arbitrų bendruomeniškumą. Simpoziumo dalyviais taip pat turėsi pasidalinti savo patirtimi, iššūkiais bei atlikti tam tikras užduotis.

Naudingos patirties pasisėmęs V. Girdvainis galės visą tai perduoti kolegoms gimtinėje. Kalbėdamas apie teisėjavimą Lietuvoje, V. Girdvainis yra atviras – teisėjų Lietuvoje nedaug, bet jų lygis tikrai nėra prastas.

„Mūsų teisėjavimo lygis yra geras, bet yra bėda, kad turime mažai norinčių teisėjauti. Pati aplinka neleidžia surasti norinčių teisėjauti. Teisėjai dažnai yra apkalbami ir žmonės net vaikų varžyboms nori aukščiausio lygio teisėjų, kas yra neįmanoma dėl varžybų ir rungtynių skaičiaus“, – sakė V. Girdvainis.

Geriausiu 2023 metų Lietuvos regbio teisėju buvo išrinktas Rimantas Zėringis, o geriausiu jaunuoju teisėju – Lukas Riškus. Būtent juos, kaip ir kitą aktyviai teisėjaujantį tautietį Egidijų Tuziną, išskyrė V. Girdvainis.

R. Zėringis, beje, šią savaitę yra paskirtas teisėjauti draugiškoms regbio rungtynėms tarp Estijos ir Suomijos komandų. Taip pat jis teisėjaus Europos U18 regbio-7 čempionato „Trophy“ diviziono turnyre liepos mėnesį.

„Rimantas sėkmingai pradeda savo tarptautinę karjerą ir, manau, perims iš manęs šią estafetę. Norisi, kad tą netolimoje ateityje padarytų ir E. Tuzinas“, – teigė V. Girdvainis.

Tuo tarpu praėjusį savaitgalį galimybę tobulėti turėjo Lietuvos regbio treneriai.

Lietuvos regbio federacija (LRF) gegužės 17-19 dienomis Vilniuje, organizavo „Coaching 7s Level 2“ (Regbis-7 treniravimas. 2 lygis) mokymus treneriams, bendradarbiaujant su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, Olimpiniu solidarumu ir tarptautiniais partneriais – „World Rugby“ ir „Rugby Europe“.

Pirmoji diena buvo skirta trenerių teorinių žinių įtvirtinimui, o likusios dvi – praktinių įgūdžių, susijusių su žaidėjų treniravimu, gerinimu.

Mokymus vedė iš Škotijos kilęs lektorius Jonathanas Flynnas, turintis daugiau nei 10 metų patirtį dirbant mokymų srityje.

LRF džiaugiasi aktyviu dalyvavimu ir viliasi, kad įgytos žinios padės treniruojant klubuose ir dirbant su nacionalinės rinktinės žaidėjus.

Palikite komentarą